Να παρουσιάζουμε αναλυτικά τις διαδρομές μας στο forum;

Πείτε μας τις προτάσεις σας για το πώς μπορούμε να συνεχίσουμε να βελτιώνουμε το HellasjeepClub.gr

Συντονιστές: lektor, Moderators

Να παρουσιάζουμε αναλυτικά τις διαδρομές μας στο forum;

Το δημοψήφισμα λήγει στις Πέμ Ιαν 07, 2010 12:20

Όχι
3
6%
Ναι, αλλά μόνο με κωδικό πρόσβασης (Password)
18
38%
Ναι, χωρίς περιορισμούς (δηλ. να τις βλέπουν όλοι)
27
56%

Σύνολο ψήφων : 48

Δημοσίευσηαπό jeep2008 » Παρ Δεκ 11, 2009 23:39

SLIMXJ έγραψε:Οχι καποιοι θελουν να εκμεταλεφτουν τους κ@υλΟμ%νοΥς και να βγάλουν λεφτα.

Δεν σε καταλαβα :???:
Άβαταρ μέλους
jeep2008

Δημοσίευσηαπό GEO » Σάβ Δεκ 12, 2009 00:51

Πως καταντήσαμε έτσι?
Που είναι εκείνο το ψάξιμο στο ''χάρτινο''χάρτη και τα χασίματα στο βουνό?
Γ@μ@ τη τεχνολογία μου μέσα!
Sorry παιδιά που δε ψηφίζω,αλλα δε μ'ενδιαφέρει.

Παρόλα αυτά,αυτό που είπε ο πρόεδρος παραπάνω για το κέρδος κάποιων μέσα απ'αυτό,είναι σοβαρό!
JK UNLIMITED X 2.8 CRD
Άβαταρ μέλους
GEO

Δημοσίευσηαπό GRAFTY » Σάβ Δεκ 12, 2009 10:38

οχι δαγκωτο!!
εγω παλι θα προτεινα οποιο μελος ενδιαφερετε να το λεει και σιγουρα καποιος απο εμας θα του δωσει τις πληροφοριες που θελει !!

γιατι καποιοι το παιζουν πονηροι και κανουν τις εκδρομες που εχουμε εμεις και πληρωνοντε!!!
Άβαταρ μέλους
GRAFTY

Δημοσίευσηαπό m.misk(j)is » Σάβ Δεκ 12, 2009 12:03

Μετά απο πολύ σκέψη αποφάσισα να μην ψηφίσω!
Θα ψήφιζα όχι, αλλά δεν είναι σωστό να απαγορεύσουμε σε κάποιον να παρουσιάσει τις διαδρομές του.
Λέμε τι πιστεύουμε και ο καθένας πράτει όπως νομίζει!
Αυτό.
WH 3.0 CRD '09
KJ 3.7 extreme sport '04
Άβαταρ μέλους
m.misk(j)is

Δημοσίευσηαπό RENEGATE » Σάβ Δεκ 12, 2009 12:35

Oxi na min tis blepoyn oloi tis diadromes. Mono meloi toy club.
RENEGATE

Δημοσίευσηαπό Διονύσης Μπεκατώρος » Σάβ Δεκ 12, 2009 13:35

Αν και νέος στην παρέα σας, τοποθετούμε στην ψηφοφορία εκτός απο την άμεση απάντησήμου (δια ψήφου) αλλά η Ελλάδα μας με τίς ομορφιές της ανοίκει σε όλους μας δεν είναι μυστικό.
Πρέπει να παροτρύνουμε όλους που σέβονται την κληρονομιά μας να την γνωρίσουν και να ακολουθήσουν διαδρομές που θα τους αφήσουν μνήμες για να διηγούνται.
Μην ξεχνάτε το βασικότερο και εσείς από κάπου τα ακούσατε κάποιοι ποιο έμπειροι σας οδήγησαν για να μάθετε και να το μεταδώσετε όχι για να το έχετε μυστικό η προτροπή και η σωστή καθοδήγηση δένει και δυναμώνει το “CLUB”.
Hasta La Vista
Άβαταρ μέλους
Διονύσης Μπεκατώρος

Δημοσίευσηαπό PanY » Σάβ Δεκ 12, 2009 14:27

Κι εγω της ιδιας αποψης ειμαι με μονη επιφυλαξη του να φροντιζει παντα εκεινος που θα παρει την διαδρομη και θ ανεβει στο βουνο 1. Να ναι καταλληλα εξοπλισμενος, 2. Να χει μαζι του παρεα (δευτερο οχημα) και 3. Καποιον με εμπειρια.

Ειναι πολυ επικινδυνο καποιος που απλα εχει τον τεχνολογικο εξοπλισμο, να ανεβασει μια διαδρομη με δεικτη δυσκολιας 2 και να μεινει στη μεση του πουθενα ή να παθει και τιποτα χειροτερο, θελωντας να κανει μεσα στον ενθουσιασμο του μια εκδρομη με την οικογενεια του ή καποιο φιλο του. Αυτο ειναι το σημαντικοτερο και οχι αν θα ναι ανοιχτα ή κλειστα τα αρχεια.

'06 Wrangler ΤJ 4.0

Platinum Member of I.S.S (International Spamming Society)
Άβαταρ μέλους
PanY

Δημοσίευσηαπό jeep2008 » Σάβ Δεκ 12, 2009 21:46

GRAFTY έγραψε:οχι δαγκωτο!!
εγω παλι θα προτεινα οποιο μελος ενδιαφερετε να το λεει και σιγουρα καποιος απο εμας θα του δωσει τις πληροφοριες που θελει !!

γιατι καποιοι το παιζουν πονηροι και κανουν τις εκδρομες που εχουμε εμεις και πληρωνοντε!!!

Αυτο εννοουσε και ο Προεδρος??ΠΟΙΟΙ ειναι αυτοι ρε παιδια???Και πμ, μου κανει :smile:
Άβαταρ μέλους
jeep2008

Δημοσίευσηαπό mr. Extreme GV » Δευτ Δεκ 28, 2009 18:14

Τι εγινε ρε παιδια με το θεμα, θα τις παρουσιαζουμε τις εκδρομες ή οχι....;;;; :???: :???: :???:

Καναμε μεχρι και δημοψηφισμα για να βγει μια αποφαση και το θεμα εμεινε στασιμο...........................
............................................ :???: :???: :???: :???: :???: :???: :???:
GRAND VITARA ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ....!!!!

http://www.vitaraclub.com/
mr. Extreme GV

Δημοσίευσηαπό Χρύσανθος Γεωργιτσόπουλος » Δευτ Δεκ 28, 2009 18:39

mr. Extreme GV έγραψε:Τι εγινε ρε παιδια με το θεμα, θα τις παρουσιαζουμε τις εκδρομες ή οχι....;;;; :???: :???: :???:
Καναμε μεχρι και δημοψηφισμα για να βγει μια αποφαση και το θεμα εμεινε στασιμο...

Δημιούργησα το θέμα και ξεκίνησα το δημοψήφισμα στις 08 Δεκεμβρίου 2009 με διάρκεια ψηφοφορίας 30 ημέρες. Ας περιμένουμε πρώτα να λήξη η περίοδος και το συζητάμε τότε. Η "προσέλευση" των ψηφοφόρων όμως, προσωπικά με έχει απογοητεύσει.
Cherokee KJ 3.7L 2007 Montana
BFGoodrich KM2 235 / 70 R 16, Ανάρτηση OME, GPS Garmin και πολλούς χάρτες!
Άβαταρ μέλους
Χρύσανθος Γεωργιτσόπουλος

Δημοσίευσηαπό george dimitriou » Δευτ Δεκ 28, 2009 23:42

Θα ψηφισω την 3η απαντηση με εκκληση να γίνει και η προσθήκη όπως του braters.gr οσον αφορά τα στοιχεία της διαδρομής (επικινδυνότητα, εργαλεία, δυσκολία κλπ)
cherokee 2003
george dimitriou

Δημοσίευσηαπό vspili » Τρί Δεκ 29, 2009 00:02

Δεν είναι θέμα δημοψηφίσματος, όποιος θέλει και έχει βγάλει μια διαδρομή την ανεβάζει. Εγώ αυτές που έχω βγάλει δεν θέλω να τις ανεβάζω. Για πολλούς λόγους, όχι μόνο για να μην τις κλέψει άλλος.

Όποιος αγαπάει τις εκδρομές και τις περιπλανήσεις για να ανακαλύψει την Ελλάδα δεν έχει ανάγκη από έτοιμες διαδρομές. Όπου και να πάς θα ανακαλύψεις ωραία μέρη.

Δημοσιεύοντας ή σημαδεύοντας μια διαδορμή, είναι ισοδύναμο με το να ρίχνεις ασφαλτο σε αυτήν την διαδρομή, γιατί θα πλακώνει ο κάθε άσχετος με τα ταπεράκια και τα πεθερικά... ή ο κάθε 'αλλος που δεν σέβεται την φύση και πάει μόνο για να παίξει με το αυτοκίνητό του και να ανοίξει ροδιές μέχρι τα διαφορικά.
Wrangler '06 TJ 2.4
Άβαταρ μέλους
vspili

Δημοσίευσηαπό m.misk(j)is » Τετ Δεκ 30, 2009 18:28

vspili έγραψε:Δημοσιεύοντας ή σημαδεύοντας μια διαδορμή, είναι ισοδύναμο με το να ρίχνεις ασφαλτο σε αυτήν την διαδρομή, γιατί θα πλακώνει ο κάθε άσχετος με τα ταπεράκια και τα πεθερικά... ή ο κάθε 'αλλος που δεν σέβεται την φύση και πάει μόνο για να παίξει με το αυτοκίνητό του και να ανοίξει ροδιές μέχρι τα διαφορικά.

X1000
WH 3.0 CRD '09
KJ 3.7 extreme sport '04
Άβαταρ μέλους
m.misk(j)is

Δημοσίευσηαπό xtreme » Τετ Δεκ 30, 2009 18:48

:shock: :shock: :shock: εγω παλι τωρα το ειδα...
πιστευω πως οπως ηδη εχουν ρωτησει για διαδρομες...κ τους εχουμε προτεινει! ετσι θα συνεχιστει... και μαλλον καλα θα κανει! :roll:
Άβαταρ μέλους
xtreme

Δημοσίευσηαπό Χρύσανθος Γεωργιτσόπουλος » Κυρ Φεβ 07, 2010 12:15

Δημιούργησα το θέμα και ξεκίνησα το δημοψήφισμα στις 08 Δεκεμβρίου 2009 με διάρκεια ψηφοφορίας 30 ημέρες. Η "προσέλευση" των ψηφοφόρων κατά την γνώμη μου δεν ήταν ικανοποιητική.

Οι λίγες, αλλά σεβαστές, από εμένα, αντιρρήσεις:

SLIMXJ έγραψε:Οχι καποιοι θελουν να εκμεταλεφτουν τους κ@υλΟμ%νοΥς και να βγάλουν λεφτα.

GRAFTY έγραψε:οχι δαγκωτο!!

m.misk(j)is έγραψε:Μετά απο πολύ σκέψη αποφάσισα να μην ψηφίσω!
Θα ψήφιζα όχι, αλλά δεν είναι σωστό να απαγορεύσουμε σε κάποιον να παρουσιάσει τις διαδρομές του.

RENEGATE έγραψε:Oxi na min tis blepoyn oloi tis diadromes. Mono meloi toy club.

vspili έγραψε:Δεν είναι θέμα δημοψηφίσματος, όποιος θέλει και έχει βγάλει μια διαδρομή την ανεβάζει. Εγώ αυτές που έχω βγάλει δεν θέλω να τις ανεβάζω. Για πολλούς λόγους, όχι μόνο για να μην τις κλέψει άλλος.

Εφ’ όσον η πλοιοψηφία συμφωνεί, δημιουργώ ΝΕΟ θέμα ΟΙ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΜΑΣ. Στην ενότητα ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ – ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ.

http://www.hellasjeepclub.gr/forum/view ... 5941#45941

Όποιο μέλος επιθυμεί, μπορεί να παρουσιάζει αναλυτικά διαδρομή που έχει κάνει, ακολουθώντας κάποιους απλούς κανόνες.
Όποιος δεν βρίσκει κάποια διαδρομή μπορεί να ζητάει ιδέες πχ «Ψάχνω διαδρομές για την Οίτη» και όσοι από αυτούς που έχουν σήμερα αντίρρηση και κρίνουν ότι θέλουν, να το αναφέρουν (για το αρχείο) και να στέλνουν προσωπικό μήνυμα στον ενδιαφερόμενο.

Αν «ανεβάσουμε» αρκετές διαδρομές, θα δημιουργήσω στην πρώτη απάντηση αρχείο διαδρομών που θα το ενημερώνω τακτικά, ώστε να μπορεί όποιος ενδιαφέρεται να βρίσκει αυτό που ψάχνει χωρίς να χάνεται σε αδιάφορες απαντήσεις, σχόλια κλπ (βλέπε spam, το οποίο φυσικά, επιτρέπεται).

Αυτά.
Οποιεσδήποτε άλλες ιδέες δεκτές.
Cherokee KJ 3.7L 2007 Montana
BFGoodrich KM2 235 / 70 R 16, Ανάρτηση OME, GPS Garmin και πολλούς χάρτες!
Άβαταρ μέλους
Χρύσανθος Γεωργιτσόπουλος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης

Επιστροφή στο Προτάσεις, Παράπονα, Υποδείξεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης