λεβιες τετρακινησης νεκρος.

και Εξαρτήματα/Μετατροπές/Αξεσουάρ αυτών

Συντονιστής: Moderators

λεβιες τετρακινησης νεκρος.

Δημοσίευσηαπό amok » Κυρ Ιαν 03, 2016 23:50

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά, με υγεία και ευτυχία για όλους. Είμαι καινούργιος στο φόρουμ, αν και από όσο διαβάζω και πολύ άργησα να το ανακαλύψω, μιας και όλοι δείχνουν πολύ ευγενικοί και παρέχουν βοήθεια σε όλα τα ζητήματα.
Σήμερα το πρωί, καθώς πήγα να ξεπαρκαρω,(σταματημένο σε λάσπη σε ένα παραπλευρο χωράφι από το εξοχικό μου) χρειάστηκε να βάλω τετρακίνηση για να μην κολλήσω. Με έκπληξη διαπίστωσα ότι ο λεβιές της τετρακινησης απλά χάσκει και δεν κάνει καμιά εμπλοκή πουθενά. Όπως και να έχει το όλο σύστημα δεν το ζορισα πουθενά καθώς δεν δούλεψε εξ αρχής, και έχω να το χρησιμοποιήσω από το καλοκαίρι σε γλιστρα για σκάφη. Το αυτοκίνητο είναι ένα kj 2005 limited, και κινείται κανονικά, με την πίσω κίνηση, απλά όπως ειπα η τετρακίνηση είναι off.
Εννοείται πως θα πάει συνεργείο καρφωτο, αλλά αναρωτιόμουν αν έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να έχει συμβει.

Φιλικα
amok

Re: λεβιες τετρακινησης νεκρος.

Δημοσίευσηαπό kj jim » Τετ Ιαν 20, 2016 12:45

τις πιο πολλες φορες ειναι απο κακη χρηση του λευγε 4χ4
Hellas Jeep Club.
kj jim

Δημοσίευσηαπό plazanas » Τετ Ιαν 20, 2016 21:02

Ο λεβιές ενώνεται με το transfer με ένα πλαστικό σύνδεσμο που ξεκουμπώνει εύκολα.
Αν μόνος σου πέσεις από κάτω θα καταλάβεις τι έχει ξεκουμπώσει και θα το βάλεις στη θέση του εύκολα.
Δεν είναι τίποτα.
WRANGLER TJ 4.0L RUBICON running on TERAFLEX LA and KING COILOVERS
Εικόνα VISIT MY CHANNEL
Άβαταρ μέλους
plazanas

Δημοσίευσηαπό kj jim » Πέμ Ιαν 21, 2016 11:27

plazanas έγραψε:Ο λεβιές ενώνεται με το transfer με ένα πλαστικό σύνδεσμο που ξεκουμπώνει εύκολα.
Αν μόνος σου πέσεις από κάτω θα καταλάβεις τι έχει ξεκουμπώσει και θα το βάλεις στη θέση του εύκολα.
Δεν είναι τίποτα.

ειναι το ασπρο πλαστικο κλιπ μετα την φυσουνα

Εικόνα
Hellas Jeep Club.
kj jim

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης

Επιστροφή στο Axle/Differential/Tires

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης